Преосвященний владика Димитрій (Григорак), єпископ Бучацький УГКЦ

Владика Дмитро Григорак (хресне ім’я Богдан) народився 1 січня 1956 року в м. Івано-Франківську.

1973 - 1978 – навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу, де здобув диплом інженера-механіка. Працював на заводах Івано-Франківська інженером-конструктором.

14 жовтня 1989 – офіційно вступив до Чину Святого Василія Великого. 1990-1991 – проходив новіціат в Гошеві та Крехові. Довічні обіти склав 1997 року.

1991-1996 – навчався у семінарії отців Василіян, а також, закінчив Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут. Здобув ступінь магістра еклезіології в Люблінському католицькому університеті в Польщі.

Дияконські свячення отримав 21 вересня 1992 року, а священичі – 25 жовтня того ж року з рук Владики Софрона (Дмитерка).

З 1992 року виконував різноманітні душпастирські служіння: у монастирі і на парафії Христа Царя в м. Івано-Франківську; виконував обов’язки економа і духівника сестер-мироносиць; був настоятелем монастиря ЧСВВ в с. Погоня Тисминецького району Івано-Франківської області; започаткував капеланське служіння в Івано-Франківській в’язниці; був духівником молодіжної молитовної групи; виконував місійну діяльність на Волині – обслуговував парафії у Володимирі Волинському та Луцьку. Згодом, був призначений ігуменом монастиря і парохом храму св. Василія Великого у м. Луцьку, де започаткував будівництво комплексу приміщень монастиря і церкви. Одночасно виконував обов’язки духівника організації «Українська Молодь Христові». Організовував екуменічні міжконфесійні молитви. Був духовним натхненником громадської організації «Рух за життя».

28 липня 2007 року Папа Венедикт ХVІ призначив о. Дмитра Григорака (ЧСВВ), Апостольським Адміністратором «ad nutum Sanctae Sedis» Бучацької єпархії УГКЦ, яка стала вакантною після призначення владики Іринея (Білика) каноніком в Римі.

23 липня 2011 Ватикан оприлюднив повідомлення, що Cвятіший Отець Венедикт ХVІ дав свою згоду на канононічний вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який прийняв рішення призначити високопреподобного о. Дмитра Григорака, ЧСВВ, Апостольського Адміністратора Бучацької Єпархії УГКЦ «ad nutum Sanctae Sedis» Єпархом Бучацьким.

18 вересня 2011 в Катедральному соборі Верховних Апостолів Петра і Павла у м. Чорткові відбулася єпископська хіротонія. Чин архиєрейської хіротонії здійснив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава і Отець УГКЦ. Співсвятителями були Владика Василій (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський, та Владика Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківський.