Преосвященний Владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США)

Народився 16 січня 1968 року в селі Борщівка Костопільського району Рівненської області.  У 1983 - 1987 роках навчався у Рівненському медичному училищі за спеціальністю фельдшер, по закінченню якого працював на станції Швидкої медичної допомоги у місті Костопіль. Впродовж 1987 – 1989 проходив військову службу.

У 1990 - 1993 навчався у Дрогобицькій Духовній Семінарії блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія.

Дияконські свячення отримав 9 жовтня 1991 року (святитель - владика Филимон (Курчаба), священичі -  29 березня 1992 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал (Любачівський).

У квітні 1992 року - призначений адміністратором парафії села Бистриця Дрогобицького деканату. Водночас, був сотрудником при церкві Пресвятої Трійці у Дрогобичі. У деканаті відповідав за працю з молоддю.

З 1992 по 1994 рік працював у Патріаршій Катехитичній комісії - відповідав за організацію місійної праці на Східній Україні.

13 травня 1993 року - прийнятий до Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу. Монаший постриг отримав 13 жовтня 1993 року, а 31 грудня 1995 року прийняв Малу Схиму.

З 1994 року  - працював над відновленням монашого життя і відбудовою Борисоглібського монастиря у Полоцьку (Білорусь). Водночас, служив на парафіях у Полоцьку, Вітебську, Могильові, Гомелі, Бресті (Білоруська Греко-католицька Церква). Був духівником молодіжної християнської спільноти в Мінську.

1996 року закінчив Люблінський католицький університет, де захистив магістерську працю на тему «Християнська духовність за св. Іваном з Кронштадту» та отримав ступінь магістра богослов’я.

З 1996 року - перебував у місті Сент-Катарінс (Канада) з метою заснування монастиря. Служив на парафіях Гримзбі і Бімсвел (Торонтська єпархія УГКЦ).

У квітні 1999 повернувся в Україну - був обраний  ігуменом Святоуспенської Унівської Лаври. У травні 2000 - повторно обраний ігуменом, а в травні 2005 р. переобраний знову.

У жовтні 2004 року розпочав навчання з богослов'я духовності у Люблінському католицькому університеті, де 2006 року отримав диплом ліценціату. У цьому ж університеті 18 квітня 2008 року захистив докторську працю на тему: «Настоятель як духовний отець. Дослідження в світлі творів преподобного Теодора Студита», та отримав ступінь доктора богослов’я.

2004 - 2010  — Член Патріаршої Комісії у справах монашества.

2006 - Адміністратор парафії святого Миколая у Перемишлянах.

2006 - 2008 — Голова секретаріату Собору монашества УГКЦ.

2007 - 2009 — очолює Літургійну раду УГКЦ з приготування богослужбових текстів.

2007 - 2010 — Голова Ради вищих настоятелів монастирів УГКЦ

2009 — призначений членом секретаріату Патріар­шого Собору 2011 року, який проходив у Бразилії.

2008 - 2010 — пройшов курс практичної психології в Європейській Школі Кореспондентської освіти (м. Харків).

2009 - 2010 — навчався на курсі «Пропедевтика психічних захворювань» при Українській Спілці Психотерапевтів. 

2009 - 2012 — навчався у Школі Форматорів в Академії Ігнаціанум в Кракові (Польща), де вивчав педагогіку й психологію.

3 серпня 2010 року Блаженніший Любомир (Гузар), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, за згодою Синоду Єпископів УГКЦ, призначив ієромонаха Венедикта (Алексійчука) єпископом-помічником Львівської архієпархії.

5 вересня 2010 року відбулась єпископська хіротонія Преосвященного владики Венедикта у соборі святого Юра у Львові (головний святитель — владика Ігор (Возьняк), архиєпископ Львівський,  співсвятителі — владикаЮліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький  та владика Павло (Хомницький), єпископ Стемфордський.

8 вересня 2010 року іменований протосинкелом Львівської Архиєпархії і головою персоналу Курії Львівської Архиєпархії.

26 вересня 2011 року призначений головою Патріаршої Літургічної Комісії УГКЦ. Рівно ж, очолює Синодальний Комітет з літургічних питань.

З 2014 року є членом Благодійного релігійного товариства «Свята Софія» в Римі.

2014 - 2016 — навчався на програмі Key Executitve MBA в Українському Католицькому Університеті та отримав ступінь Магістра ділового адміністрування.

13 червня 2015 року Блаженіший Святослав (Шевчук) іменував владику Венедикта сенатором Українського Католицького Університету.

14 грудня 2015 року — нагороджений хрестом військового капелана.

20 квітня 2017 року Папа Франциск призначив владику Венедикта правлячим архиєреєм єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго.

29 червня 2017 року Блаженніший Святослав здійснив Чин інтронізації владики Венедикта (Алексійчука) у катедральному соборі Святого Миколая в Чикаго

Владика Венедикт (Алексійчук)- автор книг: «Настоятель як духовний отець» (2009), «Духовні настанови» (2010), «Будьте святими» (2011), «Борщівка — перлина Полісся» (2013), «Роздуми до літургійних читань Євангелія» (2015), «Роздуми до літургійних читань Апостола» (2015).

Єпископський герб Владики Венедикта (Алексійчука)

з девізом церковнослов'янською мовою «Возлюбимъ другъ друга»