Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ

Народився 19 серпня 1976 року в м. Добромиль Львівської області.

1994 ― вступив до Чину Найсвятішого Ізбавителя. 2000 ― склав вічні обіти. Священичу формацію отримав у Вищій семінарії отців редемптористів у Тухові (Польща) і в Папській Богословській Академії (тепер Папський університет Івана Павла ІІ) в Кракові.

12 липня 2001 року отримав священичі свячення з рук єпископа Андрія (Сапеляка).

1998 – 2002, 2003 – 2008 ― навчався в Інсбруцькому університеті в Австрії, який закінчив, захистивши докторську дисертацію з догматичного богослов'я на тему «Тайна покаяння в світлі Христового Воскресіння». Під час навчання в Інсбруці о. Володимир Груца був співпрацівником пасторально-консультативного центру міста.

2009 – 2012 був директором студій Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. З 2013 – виконував уряд магістра новіціату. Одночасно був професором догматичного богослов'я  Українського Католицького Університету, Вищої духовної семінарії у Львові та Василіанського інституту філософсько-богословських студій в Брюховичах.

Автор книги «Святе таїнство покаяння у світлі Христового Воскресіння. Розуміння сповіді в Українській Греко-Католицькій Церкві» (2013). Монографія видана на основі перекладу докторської дисертації з німецької мови. Видання присвячене столітньому ювілею служіння редемптористів в Україні (1913―2013).

Окрім рідної мови, володіє російською, польською, німецькою і англійською.

14 січня 2016 Папа Франциск дав свою згоду на канонічний вибір ієромонаха Володимира єпископом-помічником Львівської Архиєпархії, який здійснив Синод єпископів УГКЦ, і надав йому титул єпископа Баганни.

Єпископська хіротонія відбулася 7 квітня 2016 року в Архикатедральному соборі святого Юра у Львові. Головним святителем нового єпископа став предстоятель УГКЦ ­– Блаженніший Святослав (Шевчук), співсвятителями – архиєпископ і митрополит Львівський Ігор (Возьняк) та єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав (Приріз).