Преосвященний владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький УГКЦ

Народився 12 вересня 1967 року в Івано-Франківську. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній духовній семінарії. 30 травня 1990 року — рукопокладений на священика і призначений настоятелем парафії Святих Володимира і Ольги смт. Велика Березовиця.

1996 - 1999 навчався у Люблінському католицькому університеті. Після цього був віце-ректором Вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Впродовж 2004-2007 навчався у Папському Східному інституті в Римі, де здобув ліценціат з пасторального богослов’я. Відтак, виконував обов'язки ректора духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Крім рідної, української, володіє російською, польською, італійською та німецькою мовами.

Папа Римський Бенедикт XVI, 15 січня 2008 року, благословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про заснування нового архиєпископського екзархату в Луцьку і призначення о.Йосафата Говеру його першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани.

Хіротонія відбулася 7 квітня 2008 року у Тернополі в Катедральному соборі Непорочного Зачаття. Інтронізація  - 12 квітня того ж року в Луцьку в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, який відтоді став катедральним.

Новий екзархат називається «Волинський» і до нього входить Волинська та Рівненська області. Осідок екзарха - в Луцьку.