Високопреосвященний владика Лавре́нтій Дани́ло (Гуцуля́к), архиєпископ і митрополит Вінніпезький (Канада)

Народився 25 січня 1951 року у м. Вернон (Британська Колумбія, Канада).

Навчався у початковій і середній школах у Верноні, відтак —  у Колегії святого Володимира отців Редемптористів у м. Роблін (Манітоба).

1969 — вступив до Чину Святого Василія Великого вОттаві; 1971 - 1972 проходив новіціат у монастирі Святого Йосафата у Ґлен-Ков (Нью-Йорк).

28 серпня 1977 — отримав священичі свячення.

1974 — захистив бакалаврат з філософських наук в Оттавському університеті та продовжував вивчати богослов'я в університеті святого Ансельма в Римі. Студіював літургіку в Папському східному інституті в Римі. 1985 року захистив докторську працю на тему: «Свята Літургія Івана Золотоустого у Київській Митрополії під час з'єднання з Римом (1596—1839)» (науковий керівник — о. Роберт Тафт). Видавши свою працю 1990 року в серії видань Отців Василіян «Записки ЧСВВ», o. Лаврентій отримав у Папському східному інституті науковий ступінь доктора богослов'я.

1986 року повернувся до Канади і отримав призначення пароха української католицької парафії Свв. апостолів Петра і Павла у Мондері (Альберта).

У вересні 1996 року призначений магістром новиків та ігуменом того ж монастиря, одночасно обіймаючи посаду директора Музею отців Василіян.

З 1992 року викладав курси візантійської Літургії у Богословській колегії в Ньюмені недалеко від Едмонтону.

16 грудня 1996 року Папа Римський Іван Павло ІІ номінував о. Лаврентія Гуцуляка єпископом Едмонтонським Української Греко-Католицької Церкви.

3 квітня 1997 року відбулася єпископська хіротонія. Головним святителем був митрополит Вінніпезький Михаїл (Бздель), а співсвятителями — єпископ Нью-Вестмінстерський Северіан (Якимишин) і єпископ Торонтський Корнилій (Пасічний). Введення на престол української католицької єпархії Едмонтона та Альберти відбулося 6 квітня 1997 року в Катедральному храмі Святого священномученика Йосафата в Едмонтоні.

9 січня 2006 року папа Римський Бенедикт XVI призначив владику Лаврентія (Гуцуляка) митрополитом Вінніпезьким та архієпископом Вінніпезької архієпархії (Канада). Введення на престол Вінніпезької архієпархії відбулося 11 лютого 2006 року.