Високопреосвященний владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ

Народився 9 листопада 1959 року в селі Демидівка Вінницької області. Початкову освіту здобув у селі Летяче Заліщицького району Тернопільської області. Опісля неповну середню освіту – в селі Струсів Теребовлянського району Тернопільської області. Середню освіту здобув у селі Дорогичівка Заліщицького району Тернопільської області. Після закінчення середньої школи навчався в підпільній семінарії. Навчання змушений був перервати на час служби в армії (1978–1980). У 1982 році закінчив семінарію.

27 травня 1982 року – одержав єрейські свячення (святитель владика Павло (Василик)). У часи підпілля здійснював душпастирську діяльність у Тернопільській та Івано-Франківській областях.

4 серпня 1987 року – з ініціативи та під проводом владики Павла (Василика) разом із декількома священиками та мирянами підписав Заяву про вихід УГКЦ з підпілля. Цей документ було передано Святішому Отцю Іванові Павлові ІІ та Президенту СРСР Михайлові Горбачову.

16 травня 1989 року – напередодні з’їзду народних депутатів СРСР – тоді ще о. Володимир Війтишин перебував у Москві у складі делегації духовенства та вірних у справі легалізації підпільної УГКЦ.

Після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля продовжив вивчати богослів’я: спочатку навчався в Івано-Франківському теологічно-катехитичному духовному інституті, а відтак – у Люблінському католицькому університеті, де в 2002 році отримав ліцензіат із пасторального богослов’я.

14 травня 1999 року – Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський відзначив о. Володимира Війтишина високою церковною нагородою – мітрою.

З 1990 – парох і декан Тлумача, з 1997 – економ Коломийсько-Чернівецької єпархії. Упродовж тих років виконував обов’язки судового вікарія та був членом Колегії консультантів.

13 травня 2003 року – папа Іван Павло ІІ номінував отця-мітрата Володимира Війтишина єпископом-коад’ютором Коломийсько-Чернівецької єпархії.

15 липня 2003 року – Блаженніший Любомир (Гузар) здійснив єпископську хіротонію владики Володимира. Співсвятителями були владики Павло (Василик) та Софрон (Мудрий).

11 липня 2005 року – Святіший Отець прийняв прохання владики Софрона (Мудрого) про емеритуру.

12 липня 2005 року – відбулася інтронізація нового ординарія-єпарха кир Володимира (Війтишина) .

13 грудня 2011 року – іменовано й інтронізовано на Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського.