Патріарх Йосиф в Одесі

До 125-ліття патріарха Йосифа Сліпого в різних містах України, університетських осередках проходять наукові симпозіуми. Їх мета - обговорити постать цієї людини, яка зуміла вистояти в роки радянських переслідувань, ув’язнень, але навіть після звільнення в діаспорі невтомно працювала на розбудову української науки, гуртуючи українців, підносячи їх гідність.

Цими симпозіумами організатори хочуть сприяти поєднанню і порозумінню, яке так необхідно сьогодні Україні. У конференц-залі  історичного факультету університету імені Мечнікова відбулася одеська частина симпозіуму.

У головному корпусі Одеського національного університету імені Мечнікова відбувся науковий симпозіум, ініційований Українським католицьким університетом та присвячений 125-й річниці від дня народження непересічної особистості в українській історії - патріарху Української Греко-Католицької Церкви Йосифу Сліпому.

о. Михайло Димид, професор каф. пасторального богословя УКУ

ми потребуємо лідерів, лідери, які б самі виконували то, що вини проповідують. І таким був Йосип Сліпий. Він бачив всі проблеми. Був 18 років в Сибіру. Уявіть собі, 77-річний чоловік, його випускають, він творить чуда, які до сьогоднішнього дня ми розвиваємо.

Олег Турій, зав. каф.церковної історії УКУ

ця людина була предстоятелем. Очолювала УГКЦ як глава церкви він зміг діяти у радянськи часи лише 5 місяців. Став митрополитом після смерті Андрія Шептицького. Через 5 міс був увязнений рад владою за те, що відмовився йти на співпрацю, зрадити своїм принципам. І 18 років провів в ув’язненні. Він очолював церкву, яка офіційно в союзі була заборонена.

Серія наукових симпозіумів «Патріарх Йосиф Сліпий - знайомий і незнаний»  проводиться в рамках державної програми в різних містах України, зокрема Києві, Полтаві, Ужгороді, Чернівцях, Херсоні і ось черга дійшла до Одеси.

Наталія Діанова, професор каф. історії України ОНУ ім. Мечнікова

це традиційний захід, який проводиться спільно з Греко-католицькою церквою. Перший був 10 років тому . він стосувався життєдіяльності Митрополита Андрія Шептицького. Сьогодні ми покажемо , як виросли наші студенти.

На зустрічі прозвучали доповіді студентів історичного факультету ОНУ ім. Мечнікова, науковців з Одеси та гостей – провідних вчених Українського католицького університету.

Олег Турій, зав. каф.церковної історії УКУ

ми сьогодні часто нарікаємо, що живемо в тяжкі часи, що надії несправджуються. Його приклад показує. Що в тих обставинах. Які були в сотні раз складніші, людина не складала руки, кожний день працювала, щоб здійснити свої ідеали. Єдиною опорою його била глибока віра. То що сьогодні бракує, повинно послужити українцям, щоб самі відчували себе впевненішими і не втрачали надії.

В діяльності Йосипа Сліпого поєднувалися дві важливих речі, підкреслили доповідачі: любов до науки та глибока віра.

Ярослава Різникова, відділ культури, національностей, релігії ОДА

Постать унікальна, постать яка може ставати еталоном для кожного українця. Людина-велетень і фізичному плані, і в духовному. Він використав все своє життя для того. Щоб об’єднати українців в єдиний національний організм.

Учасники симпозіуму впевнені, що треба частіше звертатися до таких постатей як Патріарх Йосип Сліпий, брати з них приклад , і тоді в Україні відбудуться позитивні зміни

glasweb.com