Душпастирська рада

Душпастирське служіння — це основна місія, мета життя Церкви. Для того, щоб цю місію виконувати якнайкраще, Глава Церкви та Синод Єпископів покликали до життя ряд комісій та підрозділів, які безпосередньо відповідають за окремі напрямки душпастирського служіння УГКЦ, як от катехизацію, євангелізацію, опіку над мирянами загалом, а також родин, молоді, військовослужбовців, учнів та вчителів, медиків, людей ув’язнених, тощо.

Наступним етапом вдосконалення душпастирської місії на рівні всієї Церкви стало творення Душпастирської ради, яка об’єднала усі ці комісії. Метою такого об’єднання, згідно положення про Душпастирську раду, є координація діяльності душпастирських структур, ефективніше втілення постанов та рішень Глави Церкви та Синоду єпископів, належне оцінювання діяльності кожної структури, опрацювання душпастирських стратегій для усієї Церкви.

Не менш важливим для діяльності Душпастирської ради є той факт, що Блаженніший Святослав покликав від кожної єпархії та екзархату душпастирських радників, які, тісно співпрацюючи зі структурами Патріаршої курії, є дієво залученими до творення душпастирських ініціатив. З одного боку, радники є голосом священників та вірних своєї єпархії на рівні Патріаршої курії, а з іншого — вони є ефективним каналом донесення та поширення душпастирських ініціатив в усій Церкві.

Остаточною метою діяльності Душпастирської ради є ефективне служіння Української Греко-Католицької Церкви усім своїм вірним, незалежно від місця їх проживання та інших особливостей. Як підкреслює голова Душпастисрької ради преосвященний владика Кеннет Новаківський: «Наша душпастирська стратегія полягає в тому, що ми ставимо собі завдання дати допомогу кожному віруючому. Ми ставимо собі запитання: як бути з нашими вірними в усьому світі, як донести їм добру новину, навіть там, де немає наших структур?»

До складу Душпастирської ради входять наступні структури:

Голова Ради

Головою Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ є преосвященний владика Кеннет Новаківський.

Адреса: вул. Микільсько-Слобідська, 5, Київ 02002, Україна

владика Кеннет Новаківський,