«Дякуємо за Ваше „Так“»: Блаженніший Святослав відзначає 15-річчя архиєрейської хіротонії

25 березня 2024, 14:22 1446

Цього року у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке за григоріанським календарем Українська Греко-Католицька Церква святкує 25 березня, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відзначає 15-річчя архиєрейської хіротонії.

Від імені духовенства і мирян Київської архиєпархії Патріарха привітав протосинкел владика Йосиф Мілян.

У вітальному листі він зазначив, що 15 років тому в соборі Святого Юра у Львові Блаженніший Святослав прийняв нове служіння, нові виклики й обов’язки та вирушив у далеку Аргентину. Як і Марія, Блаженніший Святослав довірився Богові та, відповівши Йому «Так», отримав ще більше дарів Господніх, щоб гідно звершувати все, що повірено.

«Бог довірив Вам очолити нашу Церкву в той час, коли було потрібно довершити будівництво Патріаршого собору, освятити його та наповнити живою парафією», — зазначив владика Йосиф. Він наголосив, що протягом цих років Блаженніший Святослав зумів не лише збудувати величний Патріарший собор Воскресіння Христового, але й зробити його центром духовного життя українців. Окрім цього, у час пандемії цей храм був відкритий для медиків, а у час війни Патріарший собор та чисельні храми стали укриттями від ворожих ракет і бомб.

«У той час, коли наші віряни гинуть на фронті, захищаючи Україну, коли в неволі катують відданих синів та дочок України, коли діти нашої землі в підземеллях ховаються від куль і вибухів, Ви переймаєтеся кожною українською душею. Із простягнутою рукою допомоги відвідуєте по окупації зранені парафії, зустрічаєтеся з нашими пораненими воїнами, як добрий батько громадите розсіяних у світі українських біженців і переймаєтеся долею кожної засмученої сім’ї, котра в останню дорогу проводжає українського Героя», — йдеться у вітальному листі.

Владика Йосиф висловив вдячність Блаженнішому Святославу за його пастирську опіку над українським народом, який переживає жорстоку війну з боку росії.

«Ваше Блаженство! Дякуємо Вам за ваше „Так“. Дякуємо, що надихаєте нас у цей важкий час, дякуємо, що серед жахів війни вмієте вказати на чудо Божої присутності серед людей! Дякуємо за Ваш голос у світі, який сповіщає: „Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!“, — звернувся єпископ до Блаженнішого Святослава і побажав: — Нехай кожен день надихає Вас до нових звершень Божої волі для щоденних перемог над злом, до миру в Україні та цілому світі!».

Довідка

14 січня 2009 року папа Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання 38-річного о. Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, єпископом-помічником єпархії Покрову Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина), надавши йому титулярний осідок Кастри Ґальбійської.

Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності патріарха Любомира Гузара, був владика Ігор Возьняк, архиєпископ Львівський, а співсвятителями — владика Михайло Микицей, правлячий єпископ єпархії Покрову Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та владика Юліан Вороновський, єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

10 квітня 2010 року був призначений апостольським адміністратором єпархії Покрову Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, яка стала вакантною після зречення з уряду попереднього єпископа. У цей період теперішній Глава УГКЦ познайомився із кардиналом Хорхе Марією Бергольйо — теперішнім Папою Франциском.

Як єпископ Буенос-Айреської єпархії, владика Святослав увійшов до складу Комісії з розробки десятирічного плану розвитку УГКЦ. Окрім того, під час єпископського служіння продовжував викладати як в Аргентині, так і в Українському католицькому університеті та Львівській духовній семінарії в Україні.

23 березня 2011 року 40-річного владику Святослава Шевчука Виборчий Синод обрав Отцем і Главою УГКЦ. 25 березня цей вибір благословив папа Венедикт XVI. Інтронізація відбулася 27 березня 2011 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.